İş ve işçi arayanlar Kariyerimiz'de buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte istihdamını artırmak için hayata geçirilen "Kariyerimiz.com.tr" platformu, iş arayanlarla işverenleri buluşturuyor.

10/01/2024
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte istihdamını artırmak için hayata geçirilen "Kariyerimiz.com.tr" platformu, iş arayanlarla işverenleri buluşturuyor. Bir aydan kısa sürede binlerce kullanıcının yerini aldığı platformda, 188 işveren 1076 personel ihtiyacı için başvuruları bekliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem işsizlik sorunu hem işverenin kalifiye eleman ihtiyacı için hayata geçirdiği “Kariyerimiz.com.tr” projesiyle kısa sürede umutları büyüttü. Gençler başta olmak üzere her yaş grubunda istihdamı destekleyen proje, Kariyerimiz portalı üzerinden iş arayışındakileri işverenlerle buluşturdu. 6 Ekim'de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kariyer Fuarı'yla birlikte hizmete açılan platforma kısa sürede 188 işveren tarafından 186 iş ilanı girişi yapıldı. 186 ilanda toplam aranan personel sayısı 1076'ya ulaştı. Kariyerimiz.com.tr adresinde 4358 kullanıcı ise iş arayışı için sisteme kayıt oldu. Toplamda ise 6208 başvuru yapıldı.

Meslek Fabrikası'nda yetişip Kariyerimiz'de iş bulabilecekler
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası tarafından hayata geçirilen Kariyerimiz.com.tr platformu, meslek odaları, halk eğitim merkezleri, Türkiye İş Kurumu gibi kurumlarla işbirliği yapıyor. Meslek Fabrikası ayrıca istihdam sorununa kalıcı çözümler üretebilmek için mesleki eğitimler veriyor. Yurttaşlar, yetkin olmadıkları iş kolları için Meslek Fabrikası'nda açılan mekanik tekniği eğitimlerinden aşçılığa, bilişim teknolojilerinden baristalığa, büro işlerinden yabancı dile kadar ilgi duyduğu kurslara katılmak için başvuruda bulunuyor. Eğitim sürecinin ardından yetkinlik kazananlar Meslek Fabrikası platformu üzerinden istihdam edilebiliyor.

Kariyerimiz.com.tr ile hızlı iş başvurusu
Her an her yerden kolaylıkla erişim sağlanabilen Kariyerimiz.com.tr platformu, iş ve işçi arayış süreçlerini hızlandırarak fiziksel olarak başvurma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Kariyerimiz.com.tr, kullanıcılarına diledikleri zaman ücretsiz üye olabilecekleri ve kişisel bilgilerini güncelleyebilecekleri bir altyapı sunuyor. Çeşitli sektörlerdeki iş ilanlarının görüntülenebildiği platformda kolaylıkla iş başvurusunda bulunulabiliyor.

İşverenler nitelikli personele kavuşuyor
Aynı şekilde işverenler için Kariyerimiz.com.tr iş ilanlarını ücretsiz bir şekilde yayınlama ve başvuruları inceleme fırsatı da sağlıyor. İşverenler, platform üzerinden gelen başvuruları değerlendirerek uygun gördükleri adaylarla iletişime geçebiliyor ve iş görüşmelerini başlatabiliyor. Bu sayede, işverenlerin nitelikli personel bulma süreci de kolaylaştırılmış oluyor.


Tüm haberler için tıklayınız >>

Kariyerimiz