Hakkımızda

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, iş piyasasındaki personel ihtiyacı bulunan sektörlerden taleplerin alındığı, eğitim-istihdam ilişkisi açısından kamu-özel-sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak, ortak çalışmaların yürütüldüğü, kişilerin niteliklerinin arttırılmasına yardımcı olacak mesleki eğitim hizmeti sağlayan bir eğitim modeli sunar.

Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İstihdamı Geliştirme ve Destekleme Birimi’nin yaptığı bölgesel analizler, sektörel araştırmalar ve iş gücü piyasasının talepleri doğrultusunda şekillendirilen çalışmalar, İzmir’deki kariyer ve istihdam oranlarının gün geçtikçe gelişmesine ve artmasına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla birim, 2017 yılından bu yana işverenler ile iş arayanları bir araya getirmektedir.

Dijitalleşen dünyaya uyum sağlamak amacıyla büyük kitlelere ulaşmayı hedefleyen İstihdamı Geliştirme ve Destekleme Birimi www.kariyerimiz.com.tr sitesi ile iş arayanları ve işverenleri tek çatı altında toplamaktadır.

Böylelikle oluşturulan dijital platform, tüm İzmir firmaları ve yurttaşlarımızı bir araya getirerek, yeni bir iş arama kanalı sunmaktadır.

Nasıl Çalışır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, iş arayan vatandaşlarımız ile işverenleri buluşturuyor.

1. Ücretsiz Üye Olun

İş arayanlar; iş arama tercihlerinizi girin ve özgeçmişinizi oluşturun.
İşverenler; firma bilgilerinizi girin ve iş ilanlarınızı oluşturun.

2. İş İlanları

İş arayanlar; iş ilanlarını takip edin ve size uygun ilanlara başvurun.
İşverenler; iş ilanlarınızı ücretsiz yayınlayın.

3. İş / Eleman Bulun

İş arayanlar; iş görüşmelerine gidin ve aradığınız işi bulun.
İşverenler; uygun gördüğünüz adayları işe alın.
Kariyerimiz